دانلود جزوه رشته فوریت های پزشکی

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

معرفی رشته فوریت‌های پزشکی

جزوه رشته فوریت‌ های پزشکی از سایت جزوه ، حتما تا کنون آمبولانس‌های اورژانس را دیده‌اید، شاید حتی گاهی خود شما هم در موقعیت خاص و بحرانی با اورژانس تماس گرفته باشید. نیروهایی که در اورژانس فعالیت می‌کنند یا در دانشگاه باید رشته‌ی فوریت‌های پزشکی را بخوانند یا دوره‌های خاص مربوط به این رشته را دیده باشند. رشته‌ی فوریت‌های پزشکی یکی از زیر شاخه‌های علوم پزشکی است. کسانی که تمایل دارند در این رشته مشغول به تحصیل شوند باید علاوه بر قبولی در آزمون سراسری، در آزمون حضوری این رشته نیز شرکت کنند و در سورت داشتن توانایی‌های لازم در این رشته مشغول به تحصیل شوند.

کسانی که تمایل دارند در این رشته مشغول به تحصیل شوند باید توانایی کافی برای حضور در شرایط بحرانی را داشته باشند و این افراد نباید مبتلا به بیماری‌هایی مثل دیابت،فشارخون، آسم، بیماری قلبی، نارسایی کلیه، بیماری‌های روانی باشند. داوطلبان زن و مرد می‌توانند در این رشته مشغول به تحصیل شوند. داشتن قدرت بینایی خوب، مهارت‌های کلامی بالا و همچنین داشتن حداقل قد 1710 سانتی‌متر برای آقایان و 165 سانتی‌متر برای خانم‌ها الزامی است. در این مقاله ما علاوه بر معرفی این رشته، جزوه‌ای برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم که شما می‌تواند از طریق لینک موجود در این صفحه اقدام به دانلود جزوه فوریت های پزشکی کنید.

کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی

کمک‌های اولیه و فوریت‌های پزشکی به مجموعه عملیاتی گفته می‌شود که برای حفظ سلامتی و کمتر آسیب دیدن بیماران و مجروحان در سوانح مختلف توسط متخصصین این حوزه انجام داده می‌شود تا بتوانند جان بیماران را پیش از رسیدن به مراکز درمانی نجات دهند. در بسیاری از سوانح افراد بدون اطلاع شخص آسیب دیده را جا به جا می‌کنند و این موضوع سبب می‌شود.

که بیمار آسیب جدی ببیند وظیفه‌ی کارمند اورژانس این است که با انتقال سریع و صحیح بیمار او را به نزدیک‌ترین مرکز درمانی انتقال دهد.در واقع به کمک نیروهای اورژانس جان بسیاری از افراد نجات داده شده است و افرادی که تصمیم دارند در این رشته تحصیل کنند و مشغول به فعالیت شوند باید بدانند که شغل بسیار حساسی دارند.

کتاب فوریت‌های پزشکی

در این قسمت قصد داریم شما را با برخی از کتاب‌های مربوط به فوریت‌های پزشکی و کمک‌های اولیه آشنا کنیم:

1. کتاب کمک‌های اولیه

کتاب کمک‌های اولیه نوشته دکتر زهرا استاجی – دکتر طاهره توفیقیان (انتشارات جامعه‌نگر) یکی از کتاب‌هایی است که دانشجویان و علاقه‌مندان به دانستن اصول کمک‌های اولیه می‌توانند خریداری و استفاده کنند. در این کتاب درباره‌ی کمک‌های اولیه و اصول پیشگیری لز حوادث، نحوه‌ی انجام CPR، انواع تنفس‌های مصنوعی، درباره‌ی زخم‌ها، سوختگی، شکستگی، مسمومیت، خفگی و … صحبت شده است. می‌توان این کتاب را یک کتاب جامع درباره انواع سوانح و رسیدگی‌های اولیه معرفی کرد.

2. کتاب کمک‌های اولیه و احیای قلبی ریوی

کتاب‌ کمک‌های اولیه و احیای قلبی ریوی اثر تایگرسون_ آلتن (ترجمه عباس حق‌پرست- رضا میرزایی* انتشارات جامعه‌نگر) یکی دیگر از کتاب‌های خوب در زمینه‌ی کمک‌های اولیه است. در این کتاب درباره‌ی روش‌های احیای قلبی- ریوی، خونریزی و شک، زخم‌‌ها، سوختگی، پانسمان و بانداژ صحبت شده است.

3. کتاب فوریت های پزشکی در اورژانس پیش بیمارستانی

کتاب فوریت‌های پزشکی در اورژانس پیش بیمارستانی اثر جوزف میستوویچ (مریم پاشا زانوس- علی عبدالرزاق نژاد- علیرضا براتلو* انتشارات آرتین طب) یکی از کتاب‌های جامع در زمینه‌ی فوریت‌های پزشکی است که دانشجویان این رشته می‌توانند این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.

4. کتاب اصول و فنون مراقبت‌ها در فوریت‌های پزشکی (بالینی)

کتاب اصول و فنون مراقبت‌ها در فوریت‌های پزشکی (بالینی) اثر سمیه بساک- حمیدرضا آقاباباییان- علی صادقی مقدم (انتشارات جامعه نگر) یکی دیگر از کتاب‌های موجود در زمینه‌ی فوریت‌های پزشکی است. در این کتاب از اصول و فنون مراقبت‌‌ها در فوریت‌های پزشکی صحبت شده است. دانشجویان کاردانی در رشته فوریت‌های پزشکی می‌توانند این کتاب را تهیه و مطالعه کنند.

جمع‌ بندی نهایی قبل دانلود فایل

در این مقاله سعی کردیم رشته فوریت‌های پزشکی را به شما عزیزان معرفی کنیم. فوریت‌های پزشکی یکی از زیر شاخه‌های علوم پزشکی است. داوطلبان این رشته باید علاوه بر قبولی در آزمون سراسری، در آزمون حضوری نیز پذیرفته شوند. کارمندان اورژانس وظیفه‌ی بسیار زیادی بر عهده دارند و قطعا فعالیت‌های آن‌ها می‌تواند جان بسیاری از افراد را نجات دهد پس کسانی که تمایل دارند.

در این زمینه مشغول به کار شوند.باید روحیه‌ی ایثار و فداکاری داشته باشند تا در شرایط بحرانی بتوانند به بیماران یاری برسانند. ما برای کسانی که در این رشته مشغول به تحصیل یا علاقه‌مند به مطالعه در این حوزه هستند، جزوه‌ای تهیه کرده‌ایم که شما می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام به دانلود جزوه رشته فوریت‌ های پزشکی کنید.

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از دانلود جزوه رشته فوریت های پزشکی استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

دانلود جزوه رشته فوریت های پزشکی
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه