کتاب و حل المسائل حسابان 2 دوازدهم ریاضی فیزیک

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

درس حسابان از سری دروس تخصصی رشته ریاضی فیزیک است. حسابان دو در کلاس دوم دبیرستان تدریس می شود. با توجه به اهمیت این درس در این پست از جزوه به ارائه کتاب حسابان 2 به همراه حل المسائل حسابان 2 پرداخته ایم.

بهترین منابع حسابان 2

دانش آموزان رشته ریاضی فیزیک جزو دانش آموزانی هستند معمولا در ریاضیات ممتاز و قوی هستند. اما باز هم در برخی مواقع با چالش هایی در حل تمرینات حسابان برخورد می کنند یا منبع مناسبی برای دریافت و چک کردن تمرینات خود ندارند. حل المسائل حسابان دو محمد حسین مصلحی که از دبیران مطرح کشور آماده سازی شده است، می تواند منبع مناسبی برای پاسخ سوالات دانش آموزان عزیز باشد. دانش آموزان می توانند پاسخ خود یا پاسخ تمریناتی که در کلاس درس حل شده اند ، با پاسخ درست موجود در این جزوه تطبیق دهند و به جواب درست برسند.

کتاب حسابان 2 سال 1402-1401

دانش آموزان و معلمان عزیز می توانند با دانلود کتاب حسابان 2 pdf مخصوص پایه دوم متوسطه رشته ریاضی فیزیک در سال دوازدهم ، به جدیدترین نسخه این کتاب که مربوط به سال تحصیلی 1402-1401 می شود، به محتویات کتاب دسترسی داشته باشند و از سرفصل های جدید مطلع شوند. تغییراتی که نسبت به کتاب سال گذشته به وجود آمده است می تواند به شما در آپدیت آموزش ها و آماده سازی برای مهرماه 1401 کمک کند.

گام به گام حسابان 2 دوازدهم ریاضی

علاوه بر نسخه pdf کتاب حسابان دو که شامل سوالات و تمرینات بسیاری است، با داشتن حل المسائل آن می توانید جواب صحیح تمامی تمرینات این کتاب را در اختیار داشته باشید. 

نکات جزوه حسابان 2

یادگیری نکات و مطالب مهم موجود در کتاب حسابان 2 رشته ریاضی برای دانش آموزان این پایه تحصیلی بسیار پراهمیت و پایه ای به شمار می رود. دانش آموزانی که در یادگیری برخی نکات و موضوعات این درس دچار مشکل می شوند و امکان دسترسی به معلم و دریافت پاسخ صحیح را ندارند، می توانند به کمک گام به گام حسابان 2 خود را محک بزنند و پاسخ های خود را مقایسه کنند. بهتر است دانش آموزان ریاضی فیزیک به این درس توجه ویژه ای کنند. زیرا یادگیری آن می تواند در ادامه تحصیلات تکمیلی و آکادمی به آنها در رشته های تخصصی کمک زیادی داشته باشد.

فهرست کتاب حسابان 2

فصل اول – تابع – تبدیل نمودار توابع

تبدیل نمودار توابع

تابع درجه سوم، توابع یکنوا و بخش‌پذیری و تقسیم

فصل دوم – مثلثات – تناوب و تانژانت

تناوب و تانژانت

معادلات مثلثاتی

فصل سوم – حد‌های نامتناهی – حد در بی‌نهایت

حدهای نامتناهی

حد در بی‌نهایت

فصل چهارم: مشتق – آشنایی با مفهوم مشتق

آشنایی با مفهوم مشتق

مشتق‌پذیری و پیوستگی

آهنگ متوسط تغییر و آهنگ لحظه‌ای تغییر

فصل پنجم: کاربردهای مشتق – اکسترمم‌های یک تابع و توابع صعودی و نزولی

اکسترمم‌های یک تابع و توابع صعودی و نزولی

جهت تقعر نمودار یک تابع و نقطه عطف آن

رسم نمودار تابع

با سپاس از محمد حسین مصلحی دبیر آموزش و پرورش اصفهان بابت ارسال این حل المسائل ارزشمند به جزوه

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از کتاب و حل المسائل حسابان 2 دوازدهم ریاضی فیزیک استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

حسابان 2
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه