دسته بندی: رشته مهندسی کامپیوتر

پروژه سیستم مدیریت فروش
مهندسی نرم افزار

پروژه سیستم مدیریت فروش

پروژه سیستم مدیریت فروش مناسب برای درس آزمایشگاه مهندسی نرم افزار ویژه دانشجویان رشته کامپیوتر و نرم افزار می باشد.

مهندسی فناوری اطلاعات

کتاب آموزش برنامه نویسی C

برنامه نویسی به زبان c با ابزارهای تحت ویندوز عبدالله آراسته کتابی که پیش رو دارید از ده فصل تشکیل

مهندسی فناوری اطلاعات

جزوه درس مدیریت پروژه

فهرست جزوه مدیریت پروژه فصل اول:مدیریت تأمین کننده شناسایی تأمین کنندگان خارجی اصلی فصل دوم: مدیریت سازمان و نیروی کار بهینه

رشته مهندسی کامپیوتر

جزوه کدگذاری یک

جزوه درس کدگذاری۱ (همراه با مقدماتی از نظریه اطلاعات) برگرفته از کتاب رومن جمع آوری شده، که به عنوان درس

رشته مهندسی کامپیوتر

کتاب مبانی رایانش ابری

درک اصول و مفاهیم رایانش ابری در تئوری و عمل نویسنده: دریک لاونتری – ایلینا کستریلو با ترجمه طیبه محمدی

رشته مهندسی کامپیوتر

جزوه سیستم های بلادرنگ

جزوه دست نویس سیستم های بلادرنگ استاد زمردیان همراه با حل تمرین فهرست جزوه سیستم های بلادرنگ بحث های سخت

رشته مهندسی کامپیوتر

کتاب آموزش نرم افزار SPSS

کتاب آموزش نرم افزار SPSS به صورت اسلاید توسط آقای دکتر رضا سمیع زاده در ۴۰ صفحه تهیه شده است. اطلاعات

رشته مهندسی کامپیوتر

مقاله ویروس های کامپیوتری

بیش ازسه دهه ازساخت اولین ویروس کامپیوتری توسط فرد کوهن میگذرد . شاید در ابتدا   کوهن هرگز تصور نمیکرد که

رشته مهندسی کامپیوتر

کتاب آموزش HTML

 آموزش طراحی صفحات وب – آموزش HTML HTML مخفف Hyper text mark up language (زبان کدگذاری ابرمتن) می باشد. HTML

رشته مهندسی کامپیوتر چیست؟

رشته کامپیوتر یکی از محبوبترین رشته های دانشگاهی و هنرستانی است که دانش آموزان می توانند هم در مقطع هنرستان و هم در دانشگاه به چند طریق این انتخاب رشته را انجام دهند.

در سال دوم دبیرستان که افراد انتخاب رشته انجام می دهند، می توانند از طریق هنرستان فنی و حرفه ای یا کارودانش رشته کامپیوتر را انتخاب کنند. در ترم آخر هنرستان یکی از دروس تخصصی این رشته گزارش کارآموزی کامپیوتر است که ممکن است در یکی از ارگان ها یا سازمان ها در مدت زمانی معین گذرانده شده و جهت دریافت نمره لازم است فرم پر شده تحویل گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر به هنرستان تحویل داده شود. 

دانش آموزانی که رشته ریاضی فیزیک را انتخاب کرده و دیپلم ریاضی دارند نیز می توانند برای ورود به دانشگاه رشته کارشناسی کامپیوتر را انتخاب نمایند.

تفاوت اساسی بین فارغ التحصیلان مهندسی کامپیوتر وجود دارد. افرادی که از طریق هنرستان رشته کامپیوتر را گذراندند و مدرک دیپلم کامپیوتر با گرایش های مختلف نرم افزار کامپیوتر، گرافیک کامپیوتری ، شبکه های کامپیوتری و برنامه نویسی کامپیوتر اخذ کرده اند، برای ورود به دانشگاه باید از مقطع کاردانی پیوسته تحصیل خود را در یکی از گرایش های رشته کامپیوتر ادامه دهند. مدت دوره کاردانی 2 سال معادل 6 ترم بطور طبیعی می باشد. پس از پایان تحصیل کاردانی کامپیوتر ، جهت ادامه تحصیل می توانند در گرایش های مرتبط با مدرک کاردانی کامپیوتر خود، رشته خود را در مقطع کارشناسی ناپیوسته کامپیوتر به مدت 2 سال ادامه دهند. به به مدرک تحصیلی فارغ التحصیلان کاردانی، فوق دیپلم گفته می شود.

اما فارغ التحصیلان دیپلم ریاضی که قصد ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر دانشگاه را داشته باشند، می توانند در مقطع کاردانی ناپیوسته به مدت 2 سال یا کارشناسی به مدت 4 سال رشته مهندسی کامپیوتر را بگذرانند.

همچنین یکسری از دروس مهندسی کامپیوتر در این دو روش و در مقاطع آن باهم متفاوت هستند.

پس از اخذ مدرک کاردانی پیوسته کامپیوتر، دانشجو می تواند یکی از زیرشاخه های گرایش کامپیوتر را برای دوره کارشناسی یا مهندسی کامپیوتر انتخاب کند. این دوره نیز دوساله است و یکسری از دروس تخصصی که در دوره کاردانی گذرانده شده، در این دوره بطور کامل و جامع گذرانده می شود. دروسی از جمله : سیستم عامل ، پایگاه داده ، برنامه نویسی . از دروس تخصصی مهم دوره مهندسی نرم افزار کامپیوتر می توان به طراحی الگوریتم و هوش مصنوعی اشاره کرد. همچنین  در طول این دوره دانشجویان بایستی یکسری پروژه دانشجویی کامپیوتر در ترم هایی که واحد کارگاهی دارند ارائه دهند. معمولا در آخرین تابستان دوره تحصیلات کارشناسی، دانشجو باید در مدتی معین و در محلی معین دوره کارآموزی خود را بگذراند و گزارش کارآموزی مهندسی کامپیوتر را به استاد مربوطه ارائه دهند. در همان زمان جهت پروژه پایانی نیز یکسری موضوعات پیشنهادی پایان نامه مهندسی کامپیوتر را به استاد خود ارائه دهند و با ارائه پروپوزال مهندسی کامپیوتر نظر استاد پروژه پایانی خود را جلب کنند و پس از تایید، پایان نامه مهندسی کامپیوتر را ارائه و نمره قبولی را دریافت کنند تا موفق به اخذ مدرک مهندسی کامپیوتر شوند

گرایش های رشته کامپیوتر

رشته کامپیوتر یکی از رشته های گروه صنعت در شاخه کاردانش می باشد. دانش آموزان مقطع هنرستان حق انتخاب یکی از گرایش های رشته کامپیوتر را را دارند. گرایش های هنرستان رشته کامپیوتر عبارتند از:

  • طراحي صفحات وب
  • تصوير سازي كامپيوتري
  • توليد چند رسانه‌اي
  • تعمير عمومي كامپيوتر
  • برنامه‌نويسي كامپيوتر

دانش‌آموزان شاخه كاردانش جهت اخذ ديپلم يكي از رشته‌هاي مهارتي كامپيوتر در آموزشگاههاي آزاد ، بايستي ابتدا دروس مربوط به رايانه كار درجه 2(مقدماتي) ، سپس دروس مربوط به رايانه كار درجه 1(پيشرفته) و در پايان دروس مهارتي و اختياري باقيمانده از رشتة مورد نظر را بگذرانند.

دانش آموزان رشته کامپیوتر در هنرستان فنی حرفه ای می توانند یکی از گرایش های نرم افزار کامپیوتر و سخت افزار کامپیوتر را انتخاب کنند.

جهت انتخاب رشته گرایش های کاردانی کامپیوتر می توانید یکی از این گرایش ها را برگزینید:

رشته مهندسی نرم افزار

رشته مهندسی سخت افزار

شبکه های کامپیوتری

سیستم های کامپیوتری

گرایش های رشته کامپیوتر در مقطع کارشناسی

علوم کامپیوتر ، فناوری اطلاعات ، مهندسی نرم افزار ، مهندسی سخت افزار

گرایش های ارشد کامپیوتر

معماری کامپیوتر،مهندسی نرم‌افزار،هوش مصنوعی ،مکاترونیک الگوریتم‌ها و محاسبات مهندسی، فناوری اطلاعات، شبکه های کامپیوتری، امنیت اطلاعات و تجارت الکترونیک تقسیم می شود.

گرایش های دکترای کامپیوتر

در مقطع دکتری به گرایش های مهندسی نرم افزار ، معماری سیستم های کامپیوتری ، هوش مصنوعی ،فناوری اطلاعات و الگوریتم و محاسبات تقسیم می شود.

دانلود خدمات دانشجویی رشته کامپیوتر در وب سایت جزوه

در این بخش از وب سایت جزوه دانشجویان رشته کامپیوتر می توانند به دانلود جزوه مهندسی کامپیوتر ، دانلود رایگان پایان نامه کامپیوتر، نمونه سوالات رشته کامپیوتر ، دانلود رایگان گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر ، دانلود رایگان پروژه کامپیوتر  ، مقاله ترجمه شده کامپیوتر و بسیاری از مقالات مرتبط با گرایش ها و مقاطع رشته کامپیوتر در اختیار شما قرار می گیرد.

ورود

حساب کاربری ندارید؟