پایان نامه مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

پایان نامه مدیریت ریسک – مدلسازی مطلوبیت مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر با بهره گیری از بازی استکلبرگ رشته مدیریت بیمه

به طور کلی، دنیای بیمه دنیایی پرریسک است. مدیریت ریسک ، از چالش های مهم صنعت بیمه است. در صورت عدم مدیریت ریسک به موقع و منطقی ، صنعت بیمه با مشکلات جدی مانند نوسان و تفاوت قیمت مواجه می شود.معمولا بیمه گذاران و بیمه گر هم هر کدام به نوبه خود قوانینی را جهت سود بیشتر وضع می کنند! همین امر نیز سبب اختلال در بازار مربوطه جهت استفاده مصرف کنندگان خواهد شد.

[alert type=”info”]هدف این مقاله نمایش مطلوبیت مدیریت ریسک در هر رکن از بیمه و در حالت همکارانه و غیرهمکارانه و با بازی استراتژیک استکلبرگ (شرایط تعارض) می باشد.[/alert]

مدیریت ریسک در صنعت بیمه

در این پژوهش ، داده ها به صورت نیمه تجربی بر اساس نظر خبرگان و با هدف توسعه سازی کاربردی در قالب روابط ریاضی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. با توجه به اینکه مدل پیشنهادی دارای یک بیمه گذار و یک بیمه گر بود نتایج نشان داد که بیمه گر در ازای ریسک متحمل شده سود بیشتری نسبت به بیمه گذار به ازای ریسک متحمل شده در رویکرد غیر همکارانه و در رویکرد همکارانه نسبت به تجمیع مطلوبیت خود و بیمه گذار بدست آورده است،بنابراین همیشه ریسک بیشتر ملاک سودبیشتر نمی باشد.به نظر می رسد باید ساز و کارهای یکسان سازی خدمات در جامعه برای پذیرش آحاد مردم صورت پذیرد.

فهرست پایان نامه مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر

  • چکیده
  • مقدمه
  • پیشینه پژوهش
  • تشریح مسأله
  • نتیجه گیری
  • منابع

نتیجه گیری پایان نامه مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر

بیمه و مسائل امنیت یک جامعه اجتناب ناپذیرند. امروزه در دنیای مدرن هیچ گروه، مکتب یا فرقه ای را نمی توان یافت که دچار دوگانگی نباشد. تعارض منازعه ای است ذهنی که از برخورد انگیزه ها، تکانه ها و یا تقاضا و سائق های متضاد به وجود می آید. مدل اقتصادی، استراتژیک و رقابتی که نمایان گر حالات تضاد، تعارض و تعدل اعضای یک صنعت می باشد، بازی استکلبرگ است. این بازی که یکی از نظریه های تئوری بازی هست، می تواند شرایط استراتژیک را شفاف سازد و با تجزیه و تحلیل تصمیمات و تعاملات با صنعت، امکان مطالعه روابط سازمانی با عوامل درونی و بیرونی را جهت کسب نتیجه بهینه فراهم کند.بدون شک ریسک ومدیریت کردن آن استراتژیک است. بررسی میزان مطلوبیت ریسک در صنعت بیمه این کمک را می کند که علاوه بر متقاضی بودن و نیاز به بیمه در جهت استفاده از خدمات، در اساس حرکت اشتغال زایی و کار آفرینی هم از دانش کارکردی برخوردار باشیم.

در اقتصاد افراد دو دسته کلی را شامل می شوند:

  1. افراد ریسک پذیر
  2. افراد ریسک گریز

اگر خواهان سنجش درجه ریسک هر کدام باشیم، شایان توجه است که باید مطلوبیت یا سود ناشی از ان سطح ریسک محاسبه و ارزیابی گردد. در این مقاله در قالب مثال عددی ریسک بیمه گذار و بیمه گر در صنعت بیمه با بهره گیری از بازی استکلبرگ مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. بررسی مدل ارائه شده به صورت همکاری بیمه گر و بیمه گذار دارای سودی برابر با 61.749.917.500 تومان، به صورت غیر همکاری و مطلوبیت بیمه گزار 39.999.901.000 تومان و به صورت غیر همکاری و مطلوبیت بیمه گر 87.999.943.000 تومان تحقق پیدا کرد. بر اساس نتایج حاصل از این فرض کاربردی، بیمه گران دارای بیشترین مطلوبیت ( سود ) ناشی از ریسک خود می باشند.

همچنین دریافت شد که ریسک بیشتر ،سود بیشتر ایجاد نمیکند. در این راستا پیشنهاد می گردد از ساز و کار تخفیف های ویژه، ارگانی و فصلی در جهت ایجاد ثبات قیمت بیمه ای استفاده کنند. می توان مدل ارائه شده را در دو بیمه به صورت مقایسه ای مورد پژوهش قرار داد. به نظر می رسد وجود قانون و مرجع ناظر در اعمال بیمه گزاری و بیمه گری در قالب طرح های تصویبی مجلس شورای اسلامی و برنامه ششم و هفتم توسعه امری ضروری است. رقابت پذیری در جوامع کسب و کار یک عنصر معنوی و بی دلیل شده است چنانچه خود را با آن اشنا نکنیم و از جزئیات آن آگاه نشویم، جایگاهی در اقتصاد نخواهیم داشت.

در صورت تمایل میتوانید پایان نامه های زیر را دنبال کنید:

دانلود رایگان مقاله شکاف دیجیتالی

پایان نامه کارآیی بازار سرمایه بورس ایران

پایان نامه رابطه مدیریت سرمایه در گردش با بازدهی غیرعادی سهام

مقاله ترجمه شده حسابداری ذهنی مالیات بر درآمد در میان صاحبان کسب و کارهای مستقل

پایان نامه مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از پایان نامه مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

مدیریت ریسک بیمه گذار و بیمه گر
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه