کتاب ریاضی عمومی توماس

کتاب ریاضی توماس و کتاب حل المسائل ریاضی عمومی توماس ویرایش ۱۴

کتاب ریاضی توماس یکی از مهمترین مراجع در درس ریاضیات عمومی در رشته های مهندسی می باشد. این کتاب در بهترین دانشگاه های کشور تدریس می شود. کتاب توماس ، کتابی ست که مسائل ریاضی را بصورت بسیار ساده به همراه مثالها و تمرینات آخر فصل بیان می کند. همچنین با رسم شکل های رنگی و دقیق، تمامی فرمولهای ریاضی را بصورت گرافیکی توضیح می دهد. همچنین این کتاب اکثر مسائل رباضیات عمومی را شامل می شود و از اینرو یکی از کاملترین کتب موجود است.

این فایل شامل کتاب ریاضی عمومی توماس و حل المسائل ریاضی عمومی توماس می باشد. بخش های اصلی آن شامل:

مشخصات کتاب

 • کتاب ریاضیات توماس در ۱۲۱۳ صفحه و ۱۷ فصل می باشد.
 • کتاب حل المسائل ریاضیات توماس نیز در ۳۹ صفحه گردآوری شده است.
 • نویسندگان : Joel R. Hass , Christopher E. Heil , Maurice D. Weir
 • هردو کتاب به زبان انگلیسی می باشند.

درس ریاضی عمومی در دانشگاه ها

درس ریاضی عمومی ۱ و ۲ از مهمترین دروس پایه و پیش نیاز درس ریاضیات مهندسی و ریاضی کاربردی در رشته های فنی مهندسی می باشد که تمامی دانشجویان مقطع کاردانی به کارشناسی این درس را می گذرانند. دانشجویان پس از گذراندن واحد ریاضی پیش، و ریاضیات عمومی به عنوان پایه های ریاضی، با توجه به رشته تحصیلی خود موظف به گذراندن ریاضیات پیشرفته تر هستند.

پیش از گذراندن این واحد دانشجو باید با مفاهیم ریاضی پایه مانند اتحادها، مجموعه ها، چند جمله ای ، مثلثات، توابع و توابع درجه ۲ و مثلثات آشنایی داشته باشد. مباحثی که معمولا در کلاس درس ریاضی عمومی مطرح می شوند شامل : مباحث پایه ای حد و پیوستگی ، دیفرانسیل ، انتگرال ، دیفرانسیل های مرتبه اول و دوم و مشتق ، دنباله ها و اعداد مختلط هستند.

در کتاب ریاضی توماس مهمترین مباحث شامل: کاربردهای مشتقات ، مشتقات جزئی،  کاربردهای انتگرال معین، مختصات و مخروط ها، بردارها و هندسه ، دنباله ها ، معادلات دیفرانسیل مرتبه دوم می باشند.

همانطور که می دانیم مهمترین مسئله در درس ریاضی، فهم دقیق و تمرین زیاد است. متاسفانه اکثر ما در مدرسه و در مقاطع پایین درک درستی از ریاضیات و استفاده از آنها نداشتیم و همیشه به عنوان درسی سنگین و سخت از آن یاد می کردیم. به همین دلیل در مقطع دانشگاه گذراندن و پاس کردن دروس ریاضی از سری مسائلی ست که معمولا هر دانشجویی با آن دست و پنجه نرم می کند. قطعا پس از درک صحیح هر مفهوم و استفاده صحیح از فرمول ها ، با استفاده از حل المسائل ریاضی عمومی و تمرین های شخصی می توان به این درس به تسلط رسید.

مباحث اصلی کتاب ریاضی توماس

 • Preliminaries
 • Limits and Continuity
 • Differentiation
 • Applications of Derivatives
 • Integration
 • Applications of Definite Integrals
 • Transcendental Functions
 • Techniques of Integration
 • Further Applications of Integration
 • Conic Sections and Polar Coordinates
 • Infinite Sequences and Series
 • Vectors and the Geometry of Space
 • Vector-Valued Functions and Motion in Space
 • Partial Derivatives
 • Multiple Integrals
 • Integration in Vector Fields
 • Second-Order Differential Equations

کتابهای جورج توماس

جورج برینتون توماس جونیور George B. Thomas در ژانویه ۱۹۱۴ زاده شد و در اکتبر ۲۰۰۶ دیده از جهان فروبست. ریاضیدان آمریکایی و استاد ریاضیات در دانشگاه MIT بود. در سطح بین المللی ، وی بیشتر به خاطر نویسنده کتاب درسی حسابداری که به طور گسترده استفاده می شود حساب و هندسه تحلیلی است که امروزه با نام حساب دیالوگ توماس شناخته می شود. مهمترین کتابهای توماس در سراسر دنیا شامل حساب و هندسه تحلیلی و آمار و احتمالات توماس می باشند.

در صورت تمایل میتوانید مقالات زیر را دنبال کنید:

جزوه ریاضی عمومی ۲

دانلود جزوه و نمونه سوال ساختمان گسسته

جزوه آمار و احتمالات مهندسی دانشگاه امیرکبیر

کتاب ریاضی عمومی کارشناسی ارشد مدرسان شریف

دانلود رایگان کتاب مدار منطقی موریس مانو همراه با حل المسائل

دانلود کتاب توماس ، 

سوالات متداول درباره کتاب ریاضی توماس

کتاب ریاضی توماس برای چه مقطعی مناست است؟

کتاب ریاضی توماس یکی از مهمترین مراجع در درس ریاضیات عمومی در رشته های مهندسی می باشد. این کتاب در بهترین دانشگاه های کشور تدریس می شود. کتاب توماس ، کتابی ست که مسائل ریاضی را بصورت بسیار ساده به همراه مثالها و تمرینات آخر فصل بیان می کند

مباحث اصلی کتاب ریاضی توماس چه مواردی هستند؟

Preliminaries Limits and Continuity Differentiation Applications of Derivatives Integration Applications of Definite Integrals Transcendental Functions Techniques of Integration Further Applications of Integration Conic Sections and Polar Coordinates Infinite Sequences and Series Vectors and the Geometry of Space Vector-Valued Functions and Motion in Space Partial Derivatives Multiple Integrals Integration in Vector Fields Second-Order Differential Equations

مشخصات کتاب ریاضی توماس چیست؟

کتاب ریاضیات توماس در ۱۲۱۳ صفحه و ۱۷ فصل می باشد. کتاب حل المسائل ریاضیات توماس نیز در ۳۹ صفحه گردآوری شده است. نویسندگان : Joel R. Hass , Christopher E. Heil , Maurice D. Weir هردو کتاب به زبان انگلیسی می باشند

کتاب ریاضی عمومی توماس

کتاب ریاضی توماس یکی از مهمترین مراجع در درس ریاضیات عمومی در رشته های مهندسی می باشد. این کتاب در بهترین دانشگاه های کشور تدریس می شود. کتاب توماس ، کتابی ست که مسائل ریاضی را بصورت بسیار ساده به همراه مثالها و تمرینات آخر فصل بیان می کند. همچنین با رسم شکل های رنگی و دقیق، تمامی فرمولهای ریاضی را بصورت گرافیکی توضیح می دهد. همچنین این کتاب اکثر مسائل رباضیات عمومی را شامل می شود و از اینرو یکی از کاملترین کتب موجود است.

URL: https://jozve.org/thomass-calculus-book

نویسنده: رویا نظارات

نام: کتاب ریاضی عمومی توماس

نویسنده: جورج توماس

ISBN: Tomas-1400-08

تاریخ انتشار: 2021-11-19

فرمت: https://schema.org/EBook

امتیازدهی ویرایشگر:
4
راهنمای دانلود فایل های پیوست شده:
 • لینک دانلود کتاب ریاضی عمومی توماس به صورت پی دی اف جهت دانلود آماده است.
 • شما میتوانید از طریق قسمت گزارش خرابی لینک به پشتیبان سایت خرابی لینک را اطلاع دهید
 • در صورتی که به هر دلیل موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید به ما اطلاع دهید.
برای دانلود کتاب ریاضی عمومی توماس باید در سایت حساب کاربری داشته باشید

پسورد فایل : پسورد ندارد

به دلیل ثبت درخواست های مکرر به اشتباه توسط کاربران ، برای ثبت گزارش خرابی لینک حتما باید در سایت لاگین باشید

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *