پروژه سرویس و تعمیر کولر

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

کولرهای گازی که بر خلاف کولرهای آبی رطوبت محیط را افزایش نمی دهد بویژه در مناطق مرطوب کارایی زیادی پیدا کرده اند. این پروژه بصورت مقاله با فرمت ورد ارائه شده
در کولرهای گازی از خازن ویا در بعضی کولر ها، از دو خازن بمنظور ایجاد گشتاور به هنگام راه اندازی کمپرسور استفاده می شود. روش متداول به کار گیری خازن به این صورت است که یک خازن برای راه اندازی موتور فن ویک خازن برای راه اندازی کمپرسور مورد استفاده قرار می گیرد.

عملکرد دما در کولرهای گازی

حیطه عملکرد دما در ترموستات کولر های گازی نسبت به یخچال های خانگی قدری متفاوت است.در یخچال عملکرد ترموستات بین ۱ الی ۷ درجه سانتی گراد است اما این دما و در واقع حدود واکنش در ترموستات کولرگازی بین ۱۰ الی ۲۰ درجه سانتی گراد است. از این تفاوت که بگذریم، ساختمان و نحوه ی عملکرد هر دو ترموستات یکی است. از آن جا که موتور های کولرهای گازی، عموما”چند سرعته است، به منظور استفاده از دورهای مختلف،از یک کلید چند حالته استفاده می شود. ساختمان داخلی این کلید بسیار مشابه کلید پنکه سقفی است با این تفاوت که در این کلید تنها سرهای خروجی وجود دارد واین سرهای خروجی به سیم های رابط موتور فن متصل می شود.تابلو برق کولر جایگاه ترموستات-کلیداصلی یا کلید قدرت وکلید چند وضعیتی است. البته بعضی از کولر ها فاقد کلید قدرت می باشند.

در کمپرسورکولرگازی دو مکانیسم بکار گرفته شده نوعی از کمپرسور ها را با استفاده از انرژی الکتریکی، موتور بکار افتاده و با کوپل شدن به سایر قطعات مکانیکی کمپرسور، پیستون به حرکت در آمده،وگاز را از یک مسیر به داخل سیلندر مکیده وپس از آنکه فشار لازم را به گاز وارد آورده ، آن را بدرون لوله رفت جاری می سازد. نوع دیگر کمپرسور ها فاقد میل لنگ و پستون بوده وخود روتور در حال چرخش (بواسطه فرم خاصی که دارد) از مسیر ورودی به سیلندر ، گاز را مکیده و وارد لوله رفت می سازد. این کمپرسور ها ، کمپرسور های دورانی نامیده می شوند.

فهرست پروژه سرویس و تعمیر کولر

  • سرویس و تعمیر کولر گازی
  • ساختمان کولر گازی
  • مدار الکتریکی چند نوع کولرگازی
  • سرما سازى در کولرگازی
  • تعمیر و عیب یابی کولر گازی
  • سرویس و تعمیر یخچال
  • اجزاء تشکیل دهنده یخچال
  • چگونگی تولید سرما در یخچال
  • مدار الکتریکی یخچال
  • عیب یابی و تعمیر یخچال

در صورت تمایل میتوانید پروژه های زیر را دنبال کنید:

پروژه سیستم تعلیق چرخ خودرو

دانلود رایگان پروژه قالب گیری بادی

تحقیق پاورپوینت ماشین های میکرومیلینگ

کتاب اصول ماشینکاری و ابزارشناسی دکتر رازفر

دانلود گزارش کارآموزی کنترل تجهیزات موتورخانه

دانلود پروژه طراحی سیستم گرمایشی ساختمان

پایان نامه طراحی زیردریایی بصورت مدل کاربردی و مفهومی

پایان نامه صنعت تهویه مطبوع در تاسیسات مکانیکی ساختمان

 

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از پروژه سرویس و تعمیر کولر استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

پروژه سرویس و تعمیر کولر
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه