کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده

در پاسخ به علاقمندان رشته حقوق و با استقبال چشمگیری که از سراسر کشور در خصوص چاپ و توزیع دوره ” حقوق به زبان ساده ” صورت پذیرفت، ضرورت تهیه کتابچه آشنایی با اصطلاحات و واژه های حقوقی بیشتر ملموس گردید . به یقین امتیاز این مجموعه ها همانا وصف کاربردی و ساده نمودن مباحث مختلف حقوقی مربوط به حوزه های مورد نیاز مخاطبین بوده است. اکنون آنچه که می تواند بر تعمیق بهره گیری از محتویات کتابچه های منتشر کمک نماید. تهیه فرهنگ و لغتع نامه ای با همان سبک و شیوه ساده می باشد. خوشبختانه واژه نامه حاضر واجد اصطلاحاتی است که ضمن بیان حقوق عرفی، خوانندگان را با معانی فقهی نیز آشنا خواهد ساخت. همچنین تلاش و مساعی لازم بر این بوده است ضمن معرفی اصطلاحات ثقیل و نامانوس برای عموم، با استفاده از مثال به تبیین آنها پرداخته شود.

پیشنهاد می شود: پایان نامه بررسی حقوق شهروندی در دادسرای کیفری

نگارش کتاب اصطلاحات حقوقی

کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده آخرین سری از سلسله متون آموزشی است که در چنین قالبی جهت ارتقای دانش قضایی اعضای شوراهای حل اختلاف و اعتلای فرهنگ حقوقی شهروندان نگاشته شده است شایسته می باشد. ضمن قدردانی از تشریک مساعی دفتر عمران سازمان ملل متحد UNDP از کلیه اساتید و همکارانی که در تدوین این کتاب اهتمام ورزیده اند، بویژه شهرام محمدزاده ، غلامرضا اخلاقی، مهرالسادات صادقی و هما صالحی مستشاران محترم قضایی معاونت آموزش سپاسگزاری می گردد.

برخی از اصطلاحات حقوقی

اجاره

عقدی است که به موجب آن یک طرف که موجر نامیده می شود منافع عین مالی را (چه غیرمنقول مانند خانه و چه منقول مانند خودرو)، به ازای دریافت اجاره بها به طرف دیگر که مستاجر نامیده می شود، منتقل می کند. اگر شخصی منابع و نیروی کار خود را به ازای دریافت اجرت در اختیار دیگری قرار دهد به او اجیر و به استفاده کننده مستاجر گویند.

ظهرنویسی

دارنده سند بدهی مانند چک، سفته و .. در پشت آن با امضا اجازه و دستور می دهد که مبلغ سند به شخص دیگری پرداخت شود.

سفته 

سندی است تجاری که به موجب آن امضا کننده تعهد می کند در زمان معین یا به محض مطالبه در وجه حامل یا شخص معین یا به حواله کرد آن شخص کارسازی کند.

پیشنهاد می شود: مقاله در مورد چک و سفته و ظهرنویسی

کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده مناسب برای دانشجویان و محققان حقوقی و همچنین وکلا و افرادی ست که در زمینه حقوقی مشغول به کار هستند و می تواند برای آشنایی کامل به کلمات تخصصی این حوزه بسیار مناسب باشد. این کتاب را به رایگان از سایت جزوه دریافت کنید.

در صورت تمایل میتوانید مقالات زیر را دنبال کنید:

پایان نامه حقوق خانواده

دانلود مقاله آسیب شناسی اجتماعی

دانلود جزوه حقوق اساسی استاد موحدیان

جزوه حقوق مدنی ۳ خلاصه کتاب دکتر صفایی با سوالات پرتکرار

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

یک نظر در “کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده

  1. Sayed گفت:

    بسیار عالی جامع و کاربردی تشکر سپاسگزارم از زحمات بی دریغتان.

دیدگاهتان را بنویسید

کتاب اصطلاحات حقوقی به زبان ساده
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه