معرفی ۱۰ کار دانشجویی اینترنتی پردرآمد و از راه دور

حدودا ده دقیقه با پدرم بحث می کردم که شهریم عقب افتاده و پول ندارم کتاب بخرم. تو قول دادی که دانشگاه قبول شدم هزینه های دانشگاهم رو بدی اما حالا تو فورجه های امتحانات پایان ترم باید فکرم درگیر پول باشه.. با عصبانیت تلفنم رو قطع کردم و آخرین کلماتم این بود: دیگه میخوام مستقل بشم و خودم پول دربیارم..

چرا باید به دنبال شغل دانشجویی باشم!!

هر دانشجو در دوران تحصیلش، بسته به دانشگاه ، رشته و شهری که در آن درس می خواند ، هزینه های متفاوتی دارد. حداقل هزینه زندگی دانشجویی شامل شهریه ثابت و متغیر هر ترم و هزینه رفت و آمد به دانشگاه ، هزینه خرید لباس و لوازم تحریر و کتاب می باشد. یک دانشجو در هر ترم حداقل دومیلیون تومان هزینه دارد. این درصورتیست که در شهر محل زندگی خود و در دانشگاه دولتی تحصیل کنید.

من به عنوان عضوی از خانواده چندنفره، باید برای مخارج دوران دانشجویی ام به فکر منبع درآمدی باشم تا علاوه بر کسب مهارت در یک حوزه که بدون شک می تواند پس از فارغ التحصیلی مسیر زندگی ام را تغییر دهد، ذهنم را از درگیری بابت مسائل مالی تخلیه کند.

کار دانشجویی به چه کارهایی گفته می شود؟

کار دانشجویی باید به گونه ای باشد که ساعت کاری منعطفی داشته باشد تا دانشجو بتواند مدیریت زمان را در کنار تعهد به خوبی انجام دهد.

من به عنوان یک دانشجو باید شغلی را انتخاب کنم که به ساعت حضور در کلاس و درس خواندم لطمه ای وارد نشود. پس با انتخاب درست کار دانشجویی و برنامه ریزی منظم به همه این اهداف می رسم. چرا که مهمترین هدف زندگی من در حال حاضر درس خواندن و پایان تحصیلات است.

کسب درآمد در دوران دانشجویی

شغل های زیادی هستند که دانشجو در طول دوران تحصیل خود می تواند از آنها کسب درآمد کند. اما برخی از شغل ها نیاز به حضور فیزیکی در محل دارند. مثل شغل های عمومی جامعه در بازار و …

اما بحث اصلی ما در این مقاله معرفی کارهایی ست که دانشجو می تواند در هر کجا از فن و توانایی خود درآمدی داشته باشد.

بسیاری از دانشجوها درسایت های کاریابی یا سامانه استخدام ثبت نام می کنند و با توجه به گستره عظیم مشاغل در این سامانه ها حتما به کار دانشجویی مد نظر خود می رسند. اما چه کسب و کارهایی می تواند برای یک دانشجو در دوران تحصیلش مناسب باشد؟ چه عواملی برای انتخاب شغل دانشجویی مهم است؟

نکات مهمی که دانشجو در انتخاب شغل باید در نظر بگیرد

در وهله اول دانشجو باید شغلی را انتخاب کند که از نظر تحصیلی به او لطمه ای نزند و به قول معروف از درس هایش عقب نیوفتد.نکته مهم بعدی این است که کار دانشجویی دور کاری را انتخاب کند. چون ممکن است در شهر دیگری درس بخواند و بین هر ترم از شهر محل زندگی و شهر تحصیلش در رفت و آمد باشد. بنابراین یکی از بهترین انتخاب ها کار دانشجویی اینترنتی است. کاری که هم دورکاری ست و هم نیازی به کار یدی و فیزیکی ندارد. اغلب تایم خاصی برای آن وجود ندارد. یعنی دانشجو در هر ساعتی از شبانه روز می تواند فعالیت خود را انجام دهد و پروژه را تحویل کارفرما یا سایت کار دانشجویی بدهد. پس باید ساعت کار منعطفی داشته باشد. در ادامه به انواع شغل دانشجویی می پردازیم.

چه مشاغلی برای کار دانشجویی مناسب هستند

همانطور که گفتیم مشاغل دانشجویی باید به گونه ای باشد که فرد بتواند در حیل تحصیل موقعیتی برای یادگیری مهارت و کسب درآمد داشته باشد. سایت جزوه در این پست قصد دارد برای دانشجویان عزیز انواع کسب درآمد در دوران دانشگاهی را بیان کند و حتی به آنها پیشنهاد اشتغال بدهد.

معرفی کار دانشجویی به صورت دور کاری

بخش زیادی از دانشجوها نمی دانند که نوعی شغل بصورت دورکاری چیست. همیشه شنیدید یک شغل پاره وقت و یه تمام وقت داریم. اما نوع دیگری از مشاغل هستند به نام دورکاری.

شاید بسیاری از شما ها این علامت سوال برایتان باشد که دورکاری چیست؟

دورکاری به نوعی از مشاغلی گفته می شود که خارج از محیط کار انجام می گیرد. معمولا نام مشاغل خانگی یا همکاری از راه دور نیز معنا دارد. دورکاری به این معنی ست که کارمندان می توانند بدون حضور در دفتر یا شرکت ، در هر مکانی کارها و پروژه های تعریف شده توسط کارفرما را اجرا کرده و تحویل دهند.

سه نوع دورکاری یا کار از راه دور وجود دارد:

 1. دورکاری کامل
 2. اشتغال انعطاف‌پذیر
 3. فریلنسری یا آزادکاری

۱٫ دورکاری کامل چیست

در این نوع دورکاری، فرد در خانه و محل زندگی خود یا در سفر به صورت کاملا دورکاری برای سازمان یا شرکتی که دفتر دارد کار می کند. این نوع کارکنان دستمزد و حقوق ثابت و مشخصی دارند. معمولا شرکت هایی که کارمندان دورکار کامل دارند بسیار وظیفه گرا و اهل پیشرفت سازمانی هستند چراکه آسایش کارمندان دلیلی برای کسب نتیجه بهتر می دانند. این نوع کار برد برد به حساب می آید زیرا از طرفی باعث افزایش بهره وری شرکت می شوند و از طرفی کارمندان در زمان و مکان خودشان تصمیم می گیرند.

برخی از مشاغلی که می توان بصورت کاملا دورکاری انجام داد:

 • بازاریابی دیجیتال
 • کپی‌رایتینگ و تولید محتوا
 • طراحی وب یا طراحی گرافیک
 • ترجمه
 • مدیریت خدمات مشتریان
 • توسعه نرم‌افزار
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • آموزش آنلاین
 • حسابداری

۲٫ اشتغال انعطاف پذیر با چاشنی دورکاری

موقعیت شغلی تمام وقت در درون شرکت با شرایطی که امکان دورکاری یا ارتباط از راه دور را به مدت حداقل یک بار در هفته برای کارکنان فراهم می کند. گاهی برخی از سازمان ها نیز برای کسب موفقیت شغلی به کارکنان اجازه می دهند براساس مدت زمانی معین و کاری که می توان از راه دور انجام داد، کار در منزل انجام دهند. اما در برخی از مشاغل که انعطاف پذیری بیشتری دارند برعکس کار می کنند. به این صورت که کارکنان همه کارها را دورکاری انجام می دهند اما در جلسات حضوری یا برای تحویل بخشی از پروژه یا توضیحات گزارش کار، هفته ای یکبار در شرکت حضور داشته باشند. در این صورت باید توجه داشته باشید که محل زندگی و محل کارتان در یک شهر باشد.

برخی از حوزه های کاری که می توانند دورکاری انعطاف پذیری داشته باشند:

 • کامپیوتر و آی‌تی
 • فروش و بازاریابی
 • بهداشت و درمان
 • توسعه نرم‌افزار
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت امور مشتریان
 • حسابداری و امور مالی
 • آموزش‌وپرورش
 • خدمات مشتری

۳٫ شغل فریلنسری یا آزادکاری چیست

فریلنسر کارآفرینی است که به صورت دورکاری پروژه هایی را برای کارفرمایان انجام می دهد. فریلنسرها می توانند چندین شغل و پروژه را در کنار هم انجام دهند و تمام چیزی که یک فریلنسر نیاز دارد تخصص و مدیریت زمان است.

رایج ترین شغل های فریلنسری در جهان عبارتند از:

 • بازاریابی دیجیتال
 • سئو
 • مدیریت شبکه‌های اجتماعی
 • مشاوره
 • خدمات طراحی
 • برنامه‌نویسی
 • نویسندگی و ویراستاری

آیا می توانم دانشجوی فریلنسر باشم

اگر بتوانم در طول دوران دانشجویی با استفاده از مهارت و تخصص هایم پروژه های آزاد بگیرم و از راه دور تمامی فازهای پروژه را انجام و تحویل دهم، می توانم هم درس بخوانم و هم بصورت فریلنسری کار کنم.

چطور از علمی که در دانشگاه کسب کردم به درآمد برسم

من در همان ترم اول که واحدهای عمومی داشتیم، مجبور به انجام تحقیق بصورت پاورپوینت یا مقاله بودم. برای امتحانات میان ترم و پایان ترم هم که باید آنقدر تسلط داشته باشم که سوالاتی را حل کنم پس کتابهای حل تمرین زیادی داشتم و هرچه بیشتر جلو می رفتم چالش های بیشتری در زمینه انجام پروژه ها و تحقیقات و امتحاناتم روبرو شدم و دانشم در این زمینه بالا رفته. حالا می توانم برای بسیاری از هم کلاسی هایم و با تسلط بیشتر برای ترم های پایین تر از خودم تحقیق و حتی آموزش دروس تخصصی را بدهم.

پس اگر بتوانم شغلی پیدا کنم که از این راه به درآمد برسم و با تکرار و تمرین باعث بشه توانایی هام بیشتر بشه، در ترم های بعد و مقاطع بالاتر می تونه خیلی به من کمک می کنه. البته سایت کار دانشجویی وجود دارند که با ثبت نام و ارائه مهارت هایمان در صورتیکه پروژه ای بصورت دورکاری وجود داشته باشد با ما همکاری می کنند.

معرفی بهترین کار دانشجویی دورکاری

در سرچی که در گوگل داشتم این شغل های دانشجویی را پیدا کردم:

ترجمه مقاله

یکی از واحدهایی که هر دانشجو باید پیش از فارغ التحصیلی بگذراند، پروژه پایانی یا پایان نامه است. برای گذر از این مقطع نیاز است منابعی را به استاد معرفی کنید و از بین این منابع که اکثرا بین المللی هستند، برخی را انتخاب کرده و ترجمه کنید و سپس به نتیجه گیری و پیشنهاد برسید. جهت ارائه یک پایان نامه خوب باید به برخی از مهارت ها تسلط داشته باشید. وگرنه مجبور خواهید شد بدون دانش، با صرف هزینه بالا ، سفارش پایان نامه را به دیگران بسپارید و شما فقط نمره بگیرید!

بهتر است برای کسب مهارت و دانش خود، کمی ترجمه تخصصی در رشته خود را بلد باشید و برای محک زدن خود می توانید از ترجمه مقالات آسان شروع کنید و حتی از آن کسب درآمد کنید.

تولید محتوا و ویراستاری یک کار دانشجویی بی دردسر

محتوا می تواند هرچیزی باشد. اعم از متن و صوت و ویدئو. دانشجو می تواند از راه دور برای سایتها و پیج های اینستاگرام اشخاص دیگر تولید محتوا انجام دهد. تولید این مطالب نیاز به تخصص خاصی ندارد اما علاقه و استعداد در زمینه نویسندگی و نگارش، با کمی چاشنی خلاقیت کافیست. البته اگر محتوا تخصصی باشد بهتر است دانشجو در زمینه رشته تحصیلی خودش یا دانشی که دارد این تولید محتوای تخصصی را بپذیرد.

مدیریت شبکه های اجتماعی یک کار دانشجویی اینترنتی

یک پیج اینستاگرام با بلاگری خوب و فعالیت منظم می تواند دانشجو را به درآمد از طریق تبلیغات و فروش کند.

تدریس آنلاین توسط دانشجوها و فارغ التحصیلان

با تسلط به دروس عمومی و حتی تخصصی و استخدام در یکی از سایت های کار دانشجویی می توان کلاس آنلاین تشکیل داد.

برگزاری دوره های آموزشی یک شغل پردرآمد

اگر به نرم افزارهای office یا نرم افزارهایی که در دوران تحصیل آنها را آموزش دیده اید تسلط دارید حتما روی دوره های آموزشی حساب کنید.

کسب درامد از حل تمرین

تمرین دروس ریاضی ، درس های تخصصی و زبان خارجه معضل دانشجوهای زیادی ست. اگر به درسی تسلط دارید می توانید در فرم استخدام ، توانایی در حل تمرین های هر درس را بنویسید.

انجام پروژه‌های دانشجویی انتخابی مناسب برای کار دانشجویی در منزل

انجام پروژه های دانشجویی خصوصا پروژه های رشته های فنی مهندسی یکی از مشاغل پردرآمد دانشجویی به شمار می رود.

حل نمونه سوالات دانشگاهی

بسیاری از دانشجوها در برخی از دروس ضعیف هستند و به وقت امتحانات نمونه سوالات حل نشده زیادی دارند. درس ریاضی یکی از دروسی است که حل نمونه سوالات آن بسیار پولساز است.

برنامه نویسی و طراحی سایت با وردپرس کسب مهارت و درآمد دانشجویی

یکی از پردآمدترین مشاغل دنیا برنامه نویسی و طراحی سایت و مشاغلی در این زمینه هاست. دانشجو می تواند با کسب مهارت در زمینه وردپرس با هزینه و زمانی کم، پروژه های فریلنسری بگیرد و پس از پایان تحصیلات نیز از این مهارت و تجربه استفاده کند.

حالا نوبت شماست که بگویید چگونه یک دانشجو می تواند به درآمد برسد:

مشکلات مالی که در دوران دانشجویی برای شما بوجود آمد چه تبعاتی دارد؟

برای کسب درآمد خود در دوران دانشجویی چه کارهایی انجام دادید؟

پیشنهاد شما در سایت جزوه برای کسب درآمد دانشجوها چیست؟

خوشحال خواهیم شد در رابطه با مقاله (معرفی ۱۰ کار دانشجویی اینترنتی پردرآمد و از راه دور) تجربیات و دانش خود را با کاربران وبسایت جزوه به اشتراک بگذارید. در انتهای صفحه منتظر نظرات ارزشمند شما هستیم.

اگر مایل به کار دانشجویی بصورت دورکاری در سایت جزوه هستید، در صفحه تماس با ما یا در قسمت دیدگاه های این پست تخصص خود را بیان کنید تا با شما تماس بگیریم.

راهنمای دانلود فایل های پیوست شده:
 • لینک دانلود معرفی ۱۰ کار دانشجویی اینترنتی پردرآمد و از راه دور به صورت پی دی اف جهت دانلود آماده است.
 • شما میتوانید از طریق قسمت گزارش خرابی لینک به پشتیبان سایت خرابی لینک را اطلاع دهید
 • در صورتی که به هر دلیل موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید به ما اطلاع دهید.
برای دانلود معرفی ۱۰ کار دانشجویی اینترنتی پردرآمد و از راه دور باید در سایت حساب کاربری داشته باشید

پسورد فایل : پسورد ندارد

به دلیل ثبت درخواست های مکرر به اشتباه توسط کاربران ، برای ثبت گزارش خرابی لینک حتما باید در سایت لاگین باشید

تبلیغات آنلاین

من لیسانس مهندسی نرم افزار خوندم و وقتیکه دانشجو بودم و به مشکلات دانشجویی برخوردم این ایده به ذهنم رسید که چطور یه دانشجو میتونه به راحتی به نمونه سوالات یا جزوه های دروس عمومی و تخصصی رشته تحصیلیش دسترسی داشته باشه. به کمک یکی از دوستانم که در این زمینه فعالیت میکرد تونستیم جزوه رو راه اندازی کنیم و کم کم از فایل های رایگان توی فضای اینترنت، یا فایل هایی که اساتید دانشگاه در اختیارمون میزاشتن استفاده کردیم و اونا رو آپلود می کردیم که بقیه هم بتونن استفاده کنن.

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

 1. نورآبادی
  ۳:۴۱ ۱۴۰۰/۰۶/۰۷

  سلام. برای استخدام دانشجو چطور با شما در ارتباط باشیم؟ اگر مهارت در ترجمه و نوشتن داشته باشیم هم استخدام می کنید؟

  • رویا نظارت
   ۱۲:۴۳ ۱۴۰۰/۰۶/۰۸

   سلام خانم نورآبادی .. لطفا در صفحه تماس با ما فرم رو پر کنید و یا از طریق ایمیل jozve.org@gmail.com با ما در ارتباط باشید و هر مهارتی دارید مشخص کنید. بزودی با شما تماس گرفته می شه

  • وحید طهماسبی
   ۱۲:۱۴ ۱۴۰۰/۰۸/۱۷

   سلام جناب نورآبادی عزیز. حتما مشخصات و مهارتهاتون رو در صفحه استخدام در جزوه پر کنید تا با شما تماس بگیریم. قطعا ترجمه مقاله بسیار می تونه برای شما شغل اینترنتی پردرآمدی باشه.