اهمیت خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان تازه وارد

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

 پس از قبولی و ثبت نام در دانشگاه ، یکی از مهمترین نیازهای یک دانشجو، اسکان در خوابگاه دانشجویی است. هر خوابگاه امکانات و شرایط متفاوتی دارد اما قوانین خوابگاه های دانشجویی معمولا مشخص و شبیه به هم هستند. انتخاب خوابگاه براساس فاکتورهایی انجام می شود که شاید برای دختران و پسران کمی متفاوت باشد.

[alert type=”info”]در ادامه به معرفی خوابگاه های بهترین دانشگاه های ایران و انواع خوابگاه ها خواهیم پرداخت.[/alert]

این مقاله را از دست ندهید: انتخاب بهترین دانشگاه ایران در سال ۱۴۰۰

خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی

مجتمع خوابگاه های پسران دانشگاه شهید بهشتی در سال 1370 ساخته شد و خوابگاه دخترانه دانشگاه شهید بهشتی نیز در سال 1371 در ضلع شمالی دانشگاه راه اندازی شد. پس از آن و با افزایش پذیرش دانشجو، برای اسکان دانشجویان خوابگاه های بلوار کشاورز ، کچویی ، مطهری و قائم مقام در داخل شهر تهران بصورت خوابگاه خودگردان تهیه شد. پس از ادغام دانشگاه صنعت آب و برق با دانشگاه شهید بهشتی، خوابگاه های دختران و پسران پردیس شهید عباسپور نیز به مجموعه خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی اضافه شد.

خوابگاه متاهلی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی

خوابگاه متاهلین دانش پژوهان که توسط خیرین احداث شد به آدرس ولنجک بلوار دانشجو در شمال دانشگاه شهید بهشتی قرار دارد. این خوابگاه بصورت خودگردان با مدیریت مستقل از دانشگاه اداره می شود و فقط به دانشجویان دکتری به مدت 2 سال به شرط گذراندن آزمون جامع پژوهشی و طبق نوبت اسکان داده می شود.

[alert type=”warning”]امکان واگذاری خوابگاه متاهلی به مقاطع دیگر امکانپذیر نیست.[/alert]

امکانات خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی

خوابگاه دانشگاه شهید بهشتی دارای امکاناتی نظیر : سالن مطالعه ، اینترنت وایرلس ، سالن غذاخوری ، سالن بدنسازی و امکانات ورزشی ، زمین چمن مصنوعی ، خدمات پزشکی و مشاوره ، خشکشویی، نانوایی، آرایشگاه ، خیاطی و همچنین مراکز فروش می باشد.

آدرس خوابگاه های دانشگاه شهید بهشتی را می توانید از اینجا دریافت کنید.

خوابگاه دختران

در اکثر شهرهای ایران خصوصا تهران خوابگاه های زیادی وجود دارد که بصورت شبانه یا ماهانه قرارداد بسته و امکاناتی را در اختیار دانشجوها یا کارمندان قرار می دهند. خوابگاه دختران زیادی با امکانات متفاوت در سطوح شهر یافت می شود که هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند. اما بحث ما در این پست فقط خوابگاه دانشجویی است. با توجه به بازخورد شما امکان دارد در آینده دیگر خوابگاهها را نیز بررسی کنیم.

بزودی در ادامه مقاله به بررسی این سوالات مهم خواهیم پرداخت:

ایا خوابگاه دانشگاه دولتی هزینه دارد

ایا دانشگاه ازاد خوابگاه دارد

خوابگاه خودگردان چیست

از شما دانشجوهای عزیز سایت جزوه می خواهم در انتهای مقاله اهمیت خوابگاه دانشجویی ، نکات مهم در این زمینه را به دانشجوهای جدید الورود بگویید تا از این تعامل آنها نیز بهره مند شوند.

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از اهمیت خوابگاه دانشجویی برای دانشجویان تازه وارد استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

خوابگاه دانشجویی
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه