مقاله بتن با تراکم پایین

توضیحات کوتاه

________________________

5/5

در مقاله بتن کم تراکم، به بررسی انواع بتن و آزمایشهای صورت گرفته بر روی آنها ، برای انواع ساخت و سازها ، پرداخته می شود.

سالهای زیادی است که از ساختمانهای بتنی ، بعنوان یک ماده ساختمانی مهم و با تحمل فشارهای بالا جهت ساخت و ساز انواع سازه‌ها استفاده می‌شود. ضعف این ماده مهم و پر مصرف ساختمانی در مقابل کشش با قرار دادن آرماتور تا حد زیادی جبران شده است.
در سالهای اخیر و با بررسی دوام سازه‌های بتنی مسلح بویژه در مناطق خورنده و سخت برای بتن نظر اکثر کارشناسان و دست‌اندرکاران کارهای بتنی به این مسأله جلب شده است که مقاومت به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی کلیه خواص مربوط به بتن بخصوص دوام آن باشد و لازم است در طراحی آن برای مناطق مختلف علاوه بر مسأله مقاومت و تحمل بارها در طول مدت بهره‌دهی، پایایی و دوام آن نیز مد نظر قرار گیرد.

کاربرد انواع مصالح

در حال حاضر با اضافه نمودن مواد مختلف به این مصالح، و تغییرات در طرح اختلاط می‌توان به بتن‌هایی دست یافت که بدون تغییر قابل ملاحظه در مقاومت آنها از نقطه نظر دوام به دوام بالا دست یافت. مسأله محیط زیست وآلودگی آن نیز در سالهای اخیر نظر جهانیان را بخود معطوف ساخته است.

کاربرد مواد و مصالحی که در ساخت آن آلودگی کمتری به محیط منتقل گردد و همچنین برداشت مصالح طبیعی که کمتر محیط را تخریب نماید، مورد توجه خاص قرار دارد. در این راستا محدودیت کاربرد سنگدانه‌ها، دستیابی به مواد جدید و نیز استفاده از مواد زائد کارخانه‌ها و آلاینده‌های محیط زیست در بتن در رأس برنامه‌های تحقیقاتی پاره‌ای از کشورهای جهان قرار گرفته است. علاوه بر خود بتن و مصالح تشکیل‌دهنده آن در سالهای اخیر بر روی آرماتور مصرفی در سازه‌های بتنی مسلح نیز تحولاتی صورت گرفته است. بعنوان مثال و برای پرهیز از خطر خوردگی آرماتور، از فولادهای ضد زنگ و نیز آرماتورهای ساخته شده با الیاف‌ مختلف پلاستیکی و پلیمری در محیط‌های بسیار خورنده استفاده می‌شود. کار بر روی عملکرد دراز مدت چنین موادی هنوز ادامه دارد. صنعت scc ابتدا درژاپن تولید وهم اینک در بسیاری از کشورهای جهان مورد استفاده­­­­­­ آزمایش و بررسی میباشد . این صنعت هم به صورت بتن درجا و هم به صورت پیش ساخته کاربرد وسیعی دارد .

فهرست مقاله بتن با تراکم پایین

مقدمه

تاریخچه سازه های بتنی

ویژگیهای بتن خودتراکم تازه

آزمایشهای SCC

حلقه J Ring ) J)

قیف V Funnel)V)

روش انجام آزمایش قیف

روش انجام آزمایش V T5minute

جعبه L box)L)

جعبه U box) U)

جعبه پرکننده (Fill box)

Screen stability test) GTM)

اریمت (Orimet)

آزمایش بتن سخت شده

مزایای استفاده از بتن خودمتراکم

خصوصیات بتن SCC

مواد تشکیل دهنده بتن خودمتراکم

بررسی آزمایشهای SCC

طرح اختلاط

افت یا انقباض خودبخود (Autogenous shinkage)

خزش (creep)

بررسی رفتار خمشی تیرهای ساخته شده از بتن خود متراکم

بررسی ترک خوردگی و الگوی ترکها

نتیجه گیری

در صورت تمایل میتوانید جزوه های زیر را دنبال کنید:

گزارش کارآموزی ساختمان بتنی

دانلود رایگان مقاله تولید آهن و فولاد

دانلود جزوه عناصر و جزئیات ساختمانی

کتاب تحلیل سازه نوریس مباحث بنیادی

گزارش کارآموزی در کارخانه موزائیک سازی

راهنمای دانلود فایل

برای دانلود این کتاب باید در سایت لاگین شده باشید.
اگر در سایت حساب کاربری ندارید، لطفا ابتدا ثبت نام کنید.

اگر از مقاله بتن با تراکم پایین استفاده کردی، نظرت رو دربارش بگو و به دیگران پیشنهاد بده

دیدگاهتان را بنویسید

مقاله بتن با تراکم پایین
پیشنهاد ما به شما :

_____________ _

ورود

حساب کاربری ندارید؟

مایل هستید از جدیدترین اطلاعات با خبر شوید؟ ما جدیدترین مطالب مورد علاقه شما را پیشنهاد خواهیم داد خیر بله، فقط مورد علاقه ام باشه