بررسی قیمت گذاری افشای اختیاری در بازار سرمایه ایران

انگلیسی: Review pricing of voluntary disclosure in capital market

در طی سالهای اخیر، ارائه اطلاعات شفاف درباره بازار سرمایه ، تقاضای بیشتری داشته است. شرکت ها برای تامین تقاضای بازار سرمایه به بررسی قیمت گذاری و افشاگری در بازار سرمایه می پردازند. علاوه بر بررسی قیمت گذاری ها، اطلاعات اضافه را نیز افشا می کنند. با این حال این میزان از افشاگری در شرکت های مختلف، متفاوت است. همچنین، پیچیده شدن معاملات تجاری و فرآیند تصمیم گیری در بنگاه های اقتصادی، سبب شد مسائل و مشکلات بازار در رابطه با افشای اطلاعات مالی و غیر مالی در بازار که بر تصمیمات سرمایه گذاران تاثیرگذار هستند، بیشتر بررسی شوند.

تاثیر افشاگری در کارایی بازار سرمایه ایران

از این رو، در راستای رفع نقص های گزارشـگری سـنتی، انجمـنهـای حرفـهای حسابداری، بورسهای اوراق بهادار و شرکتهـای رتبـه بنـدی بـین المللـی، بـا تـدوین الگوهـا و چارچوبهایی برای افشای اختیاری، به مدیران پیشنهاد کرده اند در حد امکان، نیازهای اطلاعاتی ذینفعان را به کمک آنها برطرف کنند.سؤال اصلی پژوهش اینگونه مطرح میشود: آیا افشای اختیاری مدیران از محتوای ارزشی و فزاینده ای در بازار سرمایه ایران برخـوردار اسـت؟

هدف کاربردی در تحقیق افشاگری در بازار سرمایه

با توجه به تحقیقات انجام شده و نتایجی که از این تحقیق استخراج میشود و همینطور جامعه اماری که دارد میتواند گفت میتوان از این تحقیق در تالارهای بورس ، موسسات مالی ، شرکتهای سرمایه گذاری با سهامی عام و خاص ، در قراردادهای های تجاری، شرکتهایی که قصد دارند بطور عمده سهام توزیع کنند و تغییر در رویه های تجاری انها ایجاد گردد و همین طور دانشگاهها و موسسات علمی مورد بهره برداری قرار گیرد.

راهنمای دانلود:
  • لینک دانلود آخرین نسخه مقاله به صورت پی دی اف جهت دانلود آماده است.
  • در صورتی که به هر دلیل موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید به ما اطلاع دهید.
برای دانلود فایل ها باید در سایت لاگین کنید

پسورد فایل : پسورد ندارد

یکی از دغدغه های اصلی ما که باعث شد ایده کارسازشو را عملی کنیم ، فراهم کردن تمام نیازمندی های فنی و آموزشی برای مدیران وبسایت ها در یک سامانه واحد و هماهنگ بود . این کار باعث صرفه جویی در زمان و انرژی مدیران کسب و کارها برای دریافت حداکثر خدمات با اختصاص کمترین زمان ممکن شده است و همواره سعی ما بر این خواهد بود که این خدمات ،به صورت مستمر به روزرسانی و تکمیل گردد.

میخوام عضو بشم

مایل هستیم نظر شما را درباره این محتوا بخوانیم ، منتظر نظر شما هستیم!! :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *