پژوهش رایگان راه اندازی وب سایت

در اینجا تلاش داریم با هم و گام به گام سایتی نسبتا حرفه ای و کاملا رایگان بسازیم . اگر می خواهید سایتی با اطلاعات حساس و مهم داشته باشید توصیه من به شما استفاده از افراد خبره و نیز ارائه دهندگان حرفه ای وبسایت است که البته نتیجه کار به تجربه طراحان سایت و مقدار هزینه شما بستگی دارد . ولی اگر شما هم جزو افرادی هستید که می خواهید داشتن یک سایت را تجربه کنید و اطلاعات مهمی ندارید توصیه می کنم ابتدا یک سایت رایگان راه اندازی کنید و مزه داشتن یک سایت و یا وبلاگ را با کنترل روی اجزای اون بچشید. کافیست گام به گام همراه با کتاب جلو رفته و به دستورات کتاب عمل کنید . پس از انتشار اولیه این مجموعه ، سوالات و درخواستهای بسیاری از سوی خوانندگان مطرح شد که برخی از آنها بعلت بی دقتی دوستان در انجام موارد این کتاب بود ولی پس از چندی مشکلات خدمات دهنده هاست و دامین نیز به آن افزوده شد . پس از جستجوهای فراوان در میان بسیاری از هاستهای موجود ، بالاخره یک هاست نسبتا مناسب پیدا شد که حاضر به ارائه فضای رایگان به کاربران بود و در این ویرایش از این هاست استفاده خواهم کرد.دامنه یا دومین (Domain) . دامنه در حقیقت همان آدرس سایت شماست بطور مثال www.google.com یا www.ad70.ir و film70.cz.cc یا forum.h70.ir آدرس سایت هستند. انتخاب دامنه خوب بسیار مهم است . دو آدرس اول هر دو پولی و آدرس سوم و چهارم رایگان هستند.

– فضا یا هاست (Host)

هاست در حقیقت یک فضا روی یک کامپیوتر یا سرور متصل به شبکه اینترنت است که می تواند کامپیوتر شما هم باشد. اکثر ارائه دهندگان خدمات هاستینگ بسته به خدماتی که ارائه می دهند و امنیت و سرعت خود هزینه دریافت می کنند.

– محتوا ساز

محتوا ساز همان نرم افزارهای تحت وبی هستند که به شما اجازه کنترل بسیار ساده وبسایتتان را بدون دانستن نکات برنامه نویسی می دهند . محتواسازهای بسیاری وجود دارند که برخی پولی و برخی رایگان هستند. محتواسازهایی مانند وردپرس ، جوملا ، پی اچ پی نوک و … .

در اینجا با ارائه مثالهایی و بصورت گام به گام یک سایت کاملا رایگان با هم می سازیم .

فهرست پژوهش رایگان راه اندازی وب سایت

گام اول : ثبت نام در یک هاست رایگان

گام دوم : دانلود یک محتواساز رایگان

گام سىوم: تنظیم هاست برای نصًب وردپرس

گام چهارم : تنظیم فایل تنظیمات وردپرس

گام پنجم : آپلود فایلهای وردپرس روی هاست

گام ششم : تکمیل نصب

گام هفتم: قرار دادن مطلب در سایت

گام هشتم : سایت خود را به جهان معرفی کنید

 

دانلود مخصوص کاربران ویژه است. برای مشاهده لینک دانلود ، شما باید کاربر ویژه سایت باشید. و وارد حساب کاربری خود شوید !